Teraz jest So 24 sie, 2019

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So 30 cze, 2012 

Coz. to tylko potwierdza moje przekonanie ze av live to porazka.... zaluje tylko ze nie spotkalam sie z ekipa. bo na Mariana na zywo patrzec nie moge a tu teraz i ze sluchaniem byl problem....

PostNapisane: So 30 cze, 2012 

SOUL MESSIAH: pojechałeś po bandzie. Aż mi się nie che wierzyć, że było aż tak źle słychać. Może jeszcze ktoś dorzuci jakąś opinię, bo póki co wydaje się, że byliście z Mańkiem na dwóch różnych koncertach.

PS. Czyżbym to m.in. ja był adresatem tej wrzuty pod koniec Twojego posta?

PostNapisane: N 01 lip, 2012 

Setlista mniej więcej wyglądała tak:

1.Golden Feeling
2.Call Me
3.Dance With Me
4.Gravitation Breakdown
5.Big in Japan
6.Heaven On Earth
7.Call Me Down
8.I Die For You Today
9.Song For No One (But Myself)
10.Monkey in the Moon
11.The Jet Set
12.Iron John
13.A Victory Of Love
14.Sounds Like A Melody
15.Forever Young
Encore:
16.Leben Ohne Ende
17.Apollo
Encore 2:
18.Dance With Me (ballad version)

Stałem około 20 metrów od sceny.Przez większość piosenek basy tłumiły wszystkie inne dzwięki z głosem Mariana włącznie.Niestety jeśli chodzi o nagłośnienie to nieporozumienie.Chyba że trzeba było stać powiedzmy 100 metrów dalej albo jeszcze więcej to może wtedy byłoby ok?Porównując to z koncertem w Łodzi wyszło to bardzo blado.

Before the world has left the night

Cieszę się, bardzo się cieszę, że tam byłam.
Rzeczywiście było coś nie tak z dźwiękiem, ale to chyba nie jest wina zespołu. Ogólnie było super. Za każdym razem jestem pod wrażeniem kondycji Mariana i nie inaczej było tym razem. Bawiłam się świetnie.
Cieszę się również, że miałam okazję poznać parę osób. Faktycznie, jednak nie gryziecie :D

O koncercie dowiedziałem się w ostatniej chwili , ale niecałe 40 km do Poznania , szybka decyzja i ruszamy. Zabrałem ze sobą przyjaciół - niekoniecznie fanów takich jak ja. Pełen obaw czy im się spodoba , bo jak do tej pory nie miałem nigdy okazji zobaczyć ich na żywo , a oglądając Sopot , czy Salt Lake czy też dziesiątki filmików z YT można mieć mieszane uczucia - są zdecydowanie lepsze widowiska - ale decyzja podjęta po przychylnych komentarzach z forum odnośnie koncertu we Wrześni. Jesteśmy na miejscu prawie na styk - jeszcze tylko zimne piwko i po krótkim intro rusza Golden Feeling - na mojej twarzy uśmiech - na twarzach przyjaciół lekkie zdziwienie - nie znają. Zresztą gdyby nie net to pewnie też bym tego nie znał - przez mgłę tylko mi przebija że gdzieś mi to przeleciało po uszach w minionej epoce - dostęp był wtedy do radia , do singli już niestety nie.
Stoimy dość daleko , jakieś 100 m od sceny , pełni obaw czy będzie się można przecisnąć do przodu - nagłośnienie katastrofa , zresztą nie ma stanowiska dźwiękowca grubo przed sceną więc wszystko jasne - w każdym razie w miejscu gdzie staliśmy ciężko było usłyszeć tekst. Do tego tak jak już ktoś wspomniał Dance With Me - i zostały tylko niskie tony - zespołu raczej bym nie obwiniał zawiedli organizatorzy co było słychać już po jakości zapowiedzi przez prezentera. W końcu decyzja - ruszamy do przodu - bez większych przeszkód przedostaliśmy się na odległość ok 30 m - dźwięk jest lepszy - ale strasznie drażniący - no nic , zostajemy bo atmosfera robi się super. Padają już znane kawałki dla moich przyjaciół więc jest ok. Wszyscy zaskoczeni sprawnością wokalisty - fajne animacje dopracowane do utworów , do tego duży telebim robił wrażenie , po Heaven On Earth wszyscy stwierdziliśmy że przyjazd do Poznania to była słuszna decyzja. Nie było momentu na nudę , publiczność bawiła się dobrze. Utworki podane przez newromantica - fajne przypomnienie Monkey in the Moon (to już 15 lat) , na rockowo Jet Set , świetna wersja Iron John-a. Na koniec Forever Young odśpiewane przez publiczność - nie przepadam - ale w wersji live naprawdę mnie poruszyło (a byli i tacy zwolennicy co domagali się tej piosenki już po intro :)). Duże zaskoczenie Leben Ohne Ende - dla mnie perełka. Reasumując wato było - tym bardziej że koncert free to szybko można zapomnieć o niedogodnościach. To tyle - piątkowy upalny wieczór będę długo pamiętał.

Pozdrawiam

Nie byłem, nie widziałem ale z powyższych opinii mogę powiedzieć, że cieszę się, bo Marian wciąż daje radę śpiewać. Z dzwiękiem najwyraźniej organizatorzy sie nie spisali.
Jak pamiętam z innych koncertów to gitarzysta zazwyczaj miał jakieś problemy w trakcie koncertów. Widac nadal je ma.
Co do set listy to AV mogłoby ją częsciej zmieniać.

p.s.
cytat: "W czasie dyskusji doszliśmy do pierwszego ważnego wniosku. Mianowicie wspólnie wyraziliśmy ubolewania, że koncert znów odbędzie się bez obecności Guru naszego forum, czyli Buttmana. Eminencji o której słyszeli wszyscy, lecz widziało go niewielu."

...TAK BUDUJE SIĘ LEGENDĘ!!! :)
Należę do tych szczęśliwców co stanęli przed obliczem Buttmana. Co tam, nawet miałem zaszczyt być pasażerem jego auta. To były czasy :)
Najlepsze jest to, że Marian bardzo dobrze zna Buttmana. To powinno wystarczyć jako rekomendacja Guru :)

PostNapisane: Pn 02 lip, 2012 

A ja się zastanawiałem, dlaczego mnie tak uszy pieką ;) Agent, ale w tym Szczecinie to była jazda, co? Mało mi ten taksówkarz wtedy nie przyładował :D Muszę się w końcu kiedyś nauczyć dobrze kierować.

A odnośnie Davida - o jakich problemach piszecie? Litościwie pomijam uwagi o szatańskich znakach. Nie stroi mu gitara? Nie może się równo wbić we w frazę? Rytmu nie trzyma? Ostatnio jak byłem na AV to grał Rob Harris, więc nie znam dokonań Davida na żywo.

Spoko ,spoko- odnośnie Davida , byłem i byliśmy na wielu koncertach i pamiętamy początki jego w AV i wtedy miał problemy też z gitarą ale wystarczyło jedno spojrzenie Mariana i David się resetował i było git. Ze spotkań po koncertach z zespołem a juz szczególnie z pamiętnego spotkania w Szczecinie widać że to sympatyczny człowiek jak zresztą reszta.
O tych znakach to tak z humorem napisałem bo mógłby w końcu przygotować się lepiej . W co wierzy David to jego sprawa ,temat może na inny post - przyjmuje że to wygłupy współczesnych muzyków - taka zgrywa - ale kto jest w temacie to rozpoznawalna.
Buttman- cenimy twoją wiedzę i znajomości i cieszymy się z twojej obecności na forum ale osobiście porozmawiać na spotkaniu przed czy po to myślę byłoby przyjemniej . Nie każdemu może pasować termin i miejsce ale zawsze można stanąć na głowie - jakiś spontan i jazda na AV. I tu piszę o co mi i nam chodziło- jest kolejny koncert i nie ma jakiejś informacji do wspólnego spotkania fanów- poznania się , integracji itp. I to jest nasza słabość największa. We Wrześni dzięki Agentowi doszło do spotkania a tu jak go nie było to nie ma nic. W Katowicach po koncercie moinm zdaniem doskonałym bo słychać było każde muśnięcie klawiszy przez Martina , każde drganie struny Davida o perkusji nie mówiąc bo doskonałość Mariana pomijam ale tam była przestrzeń. Myślę że ten poruszony problem braku integracji fanów naszego forum jest bolączką największą i powinniśmy zrobić wszystko żeby to zmienić i to szybko . Buttman więc nie odbieraj tego do siebie ,dotyczy nas to wszystkich.

O te Katowice chodziło mi że też każdy sobie chodził i też jakoś nie znalezliśmy się tam , nie mówiąc o przypadku po drodze na koncert.

www.gloswielkopolski.pl/artykul/608015, ... s-cos,id,t.htmhttp://www.gloswielkopolski.pl/artyk ... .html?cool

Coś nie wchodzi to strona ale możecie ją poszukać na wyszukiwarce- jest info o nowej płycie.

We Wrześni dzięki Agentowi doszło do spotkania a tu jak go nie było to nie ma nic

Oj już nie róbmy z forumowiczów osobników bezradnych jak dzieci we mgle bez Sławka (z całym szacunkiem dla niego) Myślę, że każdy kto miał ochotę spotkać się z forumowiczami to spokojnie mógł dokonać tej niemożliwej misji. Darius kilkukrotnie zachęcał na forum aby ci którzy jadą się uprzejmie ujawnili. Istnieją takie wynalazki jak PW tudzież telefony i naprawdę chcieć to móc. Paru osobom się udało ogarnąć to wyzywanie więc może warto następnym razem spróbować ?? :)
SOUL MESSIAH napisał(a):
...myślę że ten poruszony problem braku integracji fanów naszego forum jest bolączką największą i powinniśmy zrobić wszystko żeby to zmienić i to szybko...

Nic dodać, nic ująć

buttman napisał(a):
A ja się zastanawiałem, dlaczego mnie tak uszy pieką ;) Agent, ale w tym Szczecinie to była jazda, co? Mało mi ten taksówkarz wtedy nie przyładował :D Muszę się w końcu kiedyś nauczyć dobrze kierować.

Pamiętam jak dziś każdy szczegół z tamtego majowego wieczora roku 2006 ;)

buttman napisał(a):
Ostatnio jak byłem na AV to grał Rob Harris, więc nie znam dokonań Davida na żywo.

Podobno wtedy jeszcze jakieś dinozaury żyły :)

PostNapisane: Wt 03 lip, 2012 

Nic dodać , nic ująć.

P.S. Miałem co prawda skomentować koncert ale mi się nie chce. Tak jak niektórym przyznać ze jadą do Poznania :(.

PostNapisane: Wt 03 lip, 2012 

Odnośnie obecności na rozmaitych eventach (fanclubowych / koncertowych). Jak spora część fanów - jestem już dorosłym gościem, który jest głową rodziny. Jeśli jest koncert i nie koliduje on z żadnymi moimi planami i zdarzeniami losowymi - jadę. Jeśli natomiast mam inne, 'rodzinne' plany - koncert zawsze ma niższy priorytet. Na tym etapie jest to dla mnie fanaberia, na którą mogę sobie pozwolić wyłącznie wtedy, kiedy nie odbywa się ona kosztem czegoś ważniejszego.

Żałuję, że nie było mnie na koncercie w Poznaniu (jaki by on tam nie był). Zawszeć to okazja do spotkania się z Wami. Niestety, nie złożyło się. Po raz kolejny liczę na to, że jak we wrześniu zespół wyda nową płytę (a wierzę, że wyda) i zacznie ją promować na koncertach, wtedy uda mi się dotrzeć.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1