Teraz jest So 24 sie, 2019

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 19 gru, 2011 

No to teraz pora na moje przemyślenia off topowe. Najbardziej martwi kierunek w jakim od dłuższego czasu dryfuje nasze ukochane forum. Zaglądając tu, coraz częściej czuję się jakbym odwiedzał portal usiłujący swoim poziomem dorównać niedoścignionym wzorcom z plotek.pl, tudzież opanowane przez grono nastolatek miejsce kultu niejakiego Justina Biebera. Naszymi nadrzędnymi tematami którymi żyje forum stały się informacje komu, kiedy i w jakiej pozycji śnił się Marian i jak na tipsach wygrawerować domowym sposobem oldschoolowy napis Alphaville. I żeby było jasne ja nie mam nic przeciwko poczuciu humoru, ale tak naprawdę dyskusje we wszystkich wątkach sprowadzają się po paru postach do rozmowy przekupek na targowisku. Czy naprawdę nie stać nas już na rzeczową polemikę na temat zakładany przez autora wątku ? Czy merytoryczna dyskusja przekracza nasze możliwości intelektualne? Misją naszą stała się ostatnio ciągła walka z pojawiającymi się jak zły sen osobami wprowadzającymi jedynie zamęt. Osobiste wycieczki to stały punkt programu, czy o to chodziło założycielom forum? Na forum jestem od początku. Pamiętam stare czasy w których dawało się pogodzić i super zabawę w głupiutkich wątkach lub na boxie, z fantastycznymi dyskusjami na tematy dla których powstało to forum. Kto jeszcze pamięta jaki zachwyt wzbudzały fantastyczne zapiski Olka, gościa który jest chodzącą encyklopedią AV i któremu wszyscy razem wzięci nie dorastamy nawet do pięt jeśli chodzi o poziom wtajemniczenia w sekrety Mariana. 3lata mnieły od ostatniego wpisu, można parafrazować klasyczne powiedzenia „Jak to zleciało”. Zleciał i czas i poziom forum niestety. Widać wszyscy pozjadali już wszystkie rozumy i czują się ekspertami w dziedzinie „Dreamscapes” lepszymi od samego Golda. Teraz trendy stają się informacje na temat tytułów naukowych, sukcesów zawodowych i wakacyjnych tournee po świecie bliższym i dalszym. A tak naprawdę nie raz dowiedliśmy, że w naszej sprawdzonej ekipie potrafimy się świetnie bawić bez zaglądania w metryki lub CV. „Wirtualne dusze” muszą mieć świadomość tego, że w przypadku konieczności wyboru naturalnym odruchem starych forumowiczów będzie opowiedzenie się po stronie tych z którymi spędziliśmy już sporo, nie tylko wirtualnego, czasu. Po stronie osób które znamy i cenimy, bo wiemy, że są fantastycznymi ludźmi na których można liczyć. Anonimowość zawsze przegra tego typu pojedynki, więc wszelkie „próby sił” są działaniem bezcelowym i naprawdę podgrzewają jedynie niezdrową atmosferę. Chcieliśmy i mam nadzieję, że ciągle jest to naszym celem nadrzędnym, być zgraną paczką fajnych ludzi, których połączyła obłędna muzyka AV i nietuzinkowa postać ekscentrycznego, Mariana. Oczywiście nigdy nie będziemy wszyscy za sobą przepadać nawzajem, aż do szaleństwa, ale niejednokrotnie udowodniliśmy, że potrafimy wspólnie dać niezłe show. Pomyślcie ile fantastycznych osób na zawsze postanowiło dać sobie spokój z tym miejscem, ile pojawia się w konspiracyjnym ukryciu i ile nawet już nie ma ochoty udzielać się w jakikolwiek sposób bo niestety uwłacza to ich poziomowi intelektualnemu. I nie chcę być złym prorokiem, ale jesteśmy na najlepszej drodze do tego aby proces odpływu z forum najcenniejszych userów rozwijał się w najlepsze. Pamiętajcie, że nie każdy tylko po to aby stać na koncercie w pierwszym rzędzie, lub uścisnąć po koncercie rękę Golda poświęci się na tyle aby być identyfikowanym ze zgrają „dzieci neostrady”. Bo niestety tak za chwilę zaczniemy być postrzegani w szerszym gronie. Może i ja histeryzuję (pozdrawiam serdecznie z tego miejsca osobę tak twierdzącą :D )Ale nie idźmy tą drogą, bo ciemność widzę, ciemność….

Ostatnio edytowano Pn 19 gru, 2011 przez Maniek, łącznie edytowano 1 raz

Ble ble ble...

Przez chama i prostaka z kompleksami na pewno nie ,więc bądź spokojny

Margaret napisał(a):
Ble ble ble...

http://www.youtube.com/watch?v=KZ2lWyTi0oY&ob=av3e

http://www.youtube.com/watch?v=h04UBP-179s

Inteligencja i klasa robotnicza wiodącą siłą Partii Socjalistycznej :mrgreen:

Maniek napisał(a):
i jak na tipsach wygrawerować domowym sposobem oldschoolowy napis Alphaville

Proszę mnie nie obrażać. Mam naturalne paznokcie.

To tak tytułem żartu a teraz na poważnie.

Jakoś tak się złożyło, że dopiero katowicki koncert sprawił, że postanowiłam się tu zalogować. Było miłe powitanie, potem zapomniane przeze mnie hasło, które spowodowało, że dość długo tu nie zaglądałam. Potem przypomniałam sobie hasło, ale... I tu zacznę konkretniej:

Mam świadomość, że większość z was zna się w tzw. realu i niestety wiele razy poczułam, że jestem osobą drugiej kategorii. Macie czasami super poczucie humoru, ale sama boję się czegoś napisać, bo nie wiem jak zostanę odebrana. Wiele razy piszę jakiś komentarz i usuwam go, bo nie wiem jak zostanie odebrany. W końcu raz odważyłam się założyć nowy wątek. Sam wstęp do niego świadczy o tym, jak bardzo obawiałam się tego kroku. A pomyślałam sobie, że fajnie podzielić się takim snem i w ogóle coś zrobić, żeby forum rozruszać. Napisać o tym, że pani w sklepie była wyjątkowo miła, takie zwyczajne rzeczy, przecież nawet fani AV nie żyją samym zespołem. Temat się nie spodobał. Ok, rozumiem, w tym akurat przypadku nie biorę tego do siebie.
Stałam koło was we Wrześni, zanim rozpoczął się koncert myślałam, czy nie podejść i się nie przedstawić, ale doszłam do wniosku, że nie będę się narzucać.
Czy będę lubiana dopiero wtedy, gdy przepiszę biografię zespołu? To mogę w każdej chwili przeczytać.
Faktem jest, że ja akurat nie wnoszę niczego kontretnego do tego forum. Jestem sobie po prostu kolejną fanką, jeśli to za mało, przepraszam.

Ziuta uwierz mi, że naprawdę nie wbijamy "obcych" na pal, nie pożeramy niewinnych ofiar na śniadanie i nie jesteśmy środowiskiem hermetycznym niczym sędziowie, czy adwokaci. Mój post by oczywiście w pewien sposób przejaskrawiony, aby lepiej uwidocznić, że moim zdaniem dzieje się nie najlepiej. Na pewno nie dzielimy nikogo na lepsze lub gorsze kategorie ( mam nadzieję :mrgreen: ), a że we Wrześni wstydziłaś się przyznać do bandy szaleńców oddzielonej w dodatku barierkami to świadczy tylko o tym, że masz prawidłowo rozwinięte instynkty obronne i samozachowowcze. Ale publiczne nazywanie "chamem" kogoś kto zrobił dla tego forum i jego członków więcej niż niektóre rozumki są w stanie wyobrazić to wybacz ... ale ... NO COMMENT i mam nadzieję, ze NICZYJEJ zgody na takie postępowanie nie będzie

Maniek dotknął bardzo ważnej kwestii. Forum robi się hermetyczne. Z jednej strony niewiele nowych osób się pojawia, a z drugiej jak się pojawiają, to narobią fermentu i znikają. Trochę to frustrujące. Swego czasu reagowałem alergicznie na przejawy czystej głupoty i buractwa, ale potem machnąłem ręką i po prostu staram się nie zabierać głosu (o ile nie zostanę wywołany do tablicy). Kurde, czy naprawdę nie ma w Polsce ludzi, którzy lubią Alphaville i mają coś sensownego do powiedzenia? Nie chodzi mi o jakieś rewelacje z historii Alphaville, ale sensowne posty dotyczące zespołu, o którym przecież można pisać na tak wielu płaszczyznach.

Ziuta: nie dramatyzuj. Jesteś na forum i super. Jak stworzyłaś jakiś wątek i nie okazał się on popularny, to normalna rzecz. Chyba każdy użytkownik na tym forum stworzył kiedyś jakiś fajny wątek, który - z różnych względów - przepadł. Zaglądaj tu regularnie, pisz, dziel się wrażeniami. Przy okazji przyszłych koncertów spotkasz większość z forumowiczów na żywo i przekonasz się, że nawet naczelna maruda Iron to jajcarz nie z tej ziemi.

Ad rem. Ostatnio podobny rachunek sumienia zrobił Tobi Prohl na oficjalnej liście. I faktycznie - uaktywnili się najstarsi fani, nawet Gold zaczął pisać kilka razy dziennie. I z rozpędu nowy utwór Alphaville się pojawił. Zapał szybko oklapł, ale przynajmniej przez moment ukazał się potencjał wciąż drzemiący w fanach.

Kiedyś chciało mi się pisać elaboraty odnośnie AV, teraz jakoś... mniej. Coraz mniej czasu, coraz bardziej dziurawa pamięć. I motywacja nie ta. Dzięki Maniek za miłe słowa. W przyszłym roku będę robił porządki na twardzielu, to poszukam drugiej części zapisków weterana dot. Dreamscapes. Nie pamiętam, co tam jest, wiem tylko, że jest niedokończona. Jak ją znajdę, to dopiszę końcówkę i przynajmniej tyle ocaleje. Bo kolejnych części to chyba już raczej nie przewiduję. Teraz wszyscy na bieżąco przeżywamy nową historię AV.

I na koniec: dogadałem się z Goldem i Claudią, że dokonam digitalizacji Moonpapers - fanzinu wypuszczanego przez kilka lat przez Alphaville. To chyba największy skarb związany z historią zespołu. Podejdę do tego w możliwie najbardziej sumienny sposób: poprzez głęboką digitalizację (skanowanie <600 dpi> - OCR - redakcja tekstu - ponowny skład). Dzięki temu fanziny będą wyglądały jak fabrycznie nowe (no może poza archiwalnymi zdjęciami). Przewiduję konwersję do kilku formatów, m.in. DjVu, PDF, ePUB. Całość będzie oczywiście hostowana na serwerze Moonbase. Aktualnie czekam na materiały do obróbki. Robota potwornie mozolna i czasochłonna, ale przynajmniej wiem, że skorzysta na tym tysiące osób.

Ziuta napisał(a):
Stałam koło was we Wrześni, zanim rozpoczął się koncert myślałam, czy nie podejść i się nie przedstawić, ale doszłam do wniosku, że nie będę się narzucać.
Czy będę lubiana dopiero wtedy, gdy przepiszę biografię zespołu? To mogę w każdej chwili przeczytać.
Faktem jest, że ja akurat nie wnoszę niczego kontretnego do tego forum. Jestem sobie po prostu kolejną fanką, jeśli to za mało, przepraszam.

Trzeba było podejść, ekipa w realu jest niesamowita;))) to tworzy niesamowitą więź.....

kolejna fanka AV? super, jesteś wyjątkowa;)

W historii istnienia forum, czyli od 3 września 2007 roku, przewinęło się wielu użytkowników. Jedni się logują jednorazowo, inni zaglądają tu kilka razy, po czym znikają. Byli też tacy, co szukali tutaj akceptacji czy też zrozumienia. Pamiętam przypadek pewnej pani, co pokłóciła się niemal że wszystkimi, a sprawiedliwości (w jej mniemaniu) szukała zarówno u założyciela tego forum, jaki u tego, kto wymyślił ten program>Przemo!)
Byli też Marzyciele, którzy próbowali za wszelką cenę przemycić na forum swoją twórczość. Znaleźli się też tacy, co - mówiąc kolokwialnie – wciskali nam kity!
Mając uprawnienia administratora widzę też, że są użytkownicy, którzy logują się „potajemnie”, czytają to co ich interesuje i się wylosowują bez pozostawienia jakiegokolwiek posta. Od początku jest też spora grupa użytkowników, którzy tworzą także trzon fan klubu, mam tu na myśli przede wszystkim takich użytkowników jak: Iron John, Johnny, IAO, Maniek, Saint, Buttman, Darius, Moongirl, Mrs i Mr Alpha, czy też moja skromna osoba.
Po drodze byli też tacy, którzy z początku byli mocno aktywni, po czym przestali się logować, a których widać na koncertach.
W międzyczasie dołączyli do nas nowi użytkownicy, którymi poznaliśmy się na koncertach AV (m.in. Salvation97, Phantom). Tu przy okazji kieruje swoje słowa do Ziuty: „Trzeba było się nie bać i do nas podejść!”
Co do tworzenia nowych wątków, to jeśli jest on tematycznie związany z jednym z tematów forum to jak nie widzę przeciwwskazań, aby go nie zakładać, To czy on będzie popularny to zależy już od innych użytkowników. Sam często zakładałem wątek, do którego nie zaglądał pies z kulawą nogą.

Czy forum zmierza do samounicestwienia? To my tworzymy to forum, więc od nas zależy co się tutaj znajdzie. Biorąc jednak pod uwagę nieskończoną wiedzę Buttmana, jego wszechkontakty i uwielbienie ze strony Mariana, to wydaje mi się, że możemy zwalić całą winę za niski intelektualnie przekaz na forum, właśnie na niego. Sorry Buttman, ale lud żąda najwyraźniej czyjeś głowy, a Twoja jest największa :D

szczerze, to zaglądam tu w większości przypadku nie dla AV, bo ile można wielbić Marianka którego na żywo czasem muszę oglądać z zamkniętymi oczami, ale dla ludzi, których tu poznałam. i nie muszę odzywac się super inteligentnie na każdy temat. wystarczy, że poczytam co napiszecie, pomyślę sobie, że fajny koleś/koleżanka jest z kogoś tam i wspominam miłe czasy, gdy kontakt był mocniejszy. i wierzę, że to kiedyś wróci.
to forum jest ważne dla mnie.

a ja wam mowie ze problem polega na tym ze nie ma czatu tam mozna bylo pisac bzdury i bylo fajnie i milo.

DAWAC MI TU NA TACY WIELKA GLOWE BUTTMANA !!!!

PostNapisane: Wt 20 gru, 2011 

Chciałem zauważyć, że mam inne części ciała, które są relatywnie większe niż głowa. Mam na myśli stopy - nosi ktoś na forum większy numer buta niż 48/49? Bo głowa to mi się jeszcze może przydać. Jem nią :-)

A z chatem coś wymyślę - obiecuję!

Margaret napisał(a):

Przez chama i prostaka z kompleksami na pewno nie ,więc bądź spokojny

No coż. Miałem nie komentować tej wypowiedzi i posłuchać rady buttmana ale że postanowiłem zakończyć swą aktywną działalność na forum, pozwolę sobie sparafrazować pewne porzekadło: Lepiej zadać komuś niewygodne pytanie i wydać się chamem z kompleksami niż beknąć ble ble ble i rozwiać wszelkie watpliwości.

P.S.
Prośba do admina o przeniesienie tego wątku do działu dotyczącego FC AV bo tam jest jego miejsce.

Iron i zakończenie aktywnej działalności... nie wierzę!!!

Iron, no co TY!!!!!!

Nic. Cisną mi się na usta dwa słynne teksty Arnolda Schwarzeneggera - Hasta la-vista baby oraz I'll Be Back

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1