Teraz jest Pn 26 sie, 2019

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: SONGLINES
PostNapisane: Pn 20 wrz, 2010 

W 1989r po wydaniu albumu The Breathtaking Blue, ALPHAVILLE wydał video kasetę SONGLINES.
Znajdują się tam "teledyski" w formie 9 filmików, wyreżyserowanych przez reżyserów z różnych stron świata.

Każdy jest inny, idealnie dopasowany do utworu.

Mi najbardziej przypadł do gustu "teledysk" "For A Milion", którego reżyserem jest Aleksander Kajdanowski, jednak równie dobry jest filmik do utworu "Middle of the Riddle". Faktyczna nazwa tego "dzieła" to "Balance". W kategorii krótkometrażowy film animowany "Balance" w marcu 1990 otrzymał Oskara.
http://www.filmweb.pl/film/R%C3%B3wnowa ... 2#poster-1

Patricia's Park składający się z wielu obrazów pojawiających się szybko jeden za drugim, moim zdaniem przypomina obecne teledyski lub wizualizacje koncertowe.
GODFREY REGGIO już ponad 20 lat temu zastosował technikę szybkiej wizualizacji, hipnotyzujących zdjęć. Jako ciekawostka: Godfrey Reggio wstąpił do rzymskokatolickiego Zakonu Braci Chrześcijan. Czternaście lat swojej młodości przeżył w ciszy, modląc się i poszcząc. W tym czasie działał nie tylko na rzecz przyrody, ale także pracował społecznie wśród biednych i przestępców.
http://film.interia.pl/filmy/film/koyaa ... 34975?fs=s

W myśl zasady: dla każdego coś miłego, na SONGLINES każdy znajdzie coś dla siebie, każdy "teledysk" jest inny, niektóre z "filmików" znacząco wybiegały w przyszłość.

Tym tematem chciałem rozpocząć dyskusję na temat SONGLINES, czekam na komentarze...

Tytuł: Songlines
PostNapisane: Pn 20 wrz, 2010 

http://www.youtube.com/watch?v=w4mFMCh1hxc

Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 wrz, 2010 

Pamiętam wielkie rozczarowanie po pierwszym obejrzeniu kasety z Songlines. Tyle 'teledysków' i na żadnym nie było widać zespołu! Na moje usprawiedliwienie - to było w czasach, gdy nie było YouTube i nigdy wcześniej nie widziałem Alphaville w akcji. No ale obejrzałem potem drugi raz i trzeci i stwierdziłem, że to może się podobać (szczególnie wyrazisty jest 'Balance'). Niemniej z perspektywy czasu jakoś mnie ten projekt nie urzekł... Nie jest to w każdym razie coś, do czego bym wracał. I to nie tylko dlatego, że już nie mam magnetowidu ;)

A tak w ogóle to w pewnym momencie (nie pamiętam kiedy i gdzie - dużo jeździłem po Polsce przed epoką wszechwładztwa EMPIKu i odwiedziłem dziesiątki różnych ówczesnych sklepików z płytami) widziałem Songlines sprzedawany na laserdiscu! To było coś :) Bym kupił, tylko cena była jakaś zaporowa. Głupi byłem - dzisiaj mógłbym to opchnąć za majątek.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 21 wrz, 2010 

Ja natomiast lubię do niego wrócić !
Tak jak do cd graphics na albumie TBB

Tytuł:
PostNapisane: Śr 22 wrz, 2010 

zbycho72 napisał(a):
Ja natomiast lubię do niego wrócić !

Ja też co jakiś czas wracam do SONGLINES na DVD, moim zdaniem kilka z tych "teledysków" jest naprawdę ponadczasowych, a cały "zbiór" SONGLINES jest extra.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 27 wrz, 2010 

The Saint napisał(a):
SONGLINES na DVD

Więc jesteś szczęściarzem .Bo ja swoją kasetę VHS dobrze pielęgnuję :mrgreen:
Ale nie chodzi o to ,ważne żeby pozostał ślad po AV z lat 80-tych.
Nikt wcześniej nie rozpisywał się na temat tego filmu.
Jak dla mnie to wtedy był pierwszy namacalny kontakt z zespołem.
Powstawały Videofilmy różnych zespołów. Ale kiedy moi znajomi obejrzeli "Songlines", byli mile zaskoczeni.
To był czas DM ;Pink Floyd;The Cure ;Duran Duran
Zobaczyć sceny reżyserowane przez reżyserów bliżej nie znanych (pomijając G.Reggio i A Proyas) stanowiło nie lada wyzwanie. Ale naprawdę się opłaciło.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 27 wrz, 2010 

zbycho72 ja również jestem szczęśliwym posiadaczem oryginalnej kasety VHS SONGLINES, jednak z uwagi na jej obecną "unikatowość", zrobiłem sobie kopię zapasową na DVD.
Ma to kilka plusów: pierwszy to nieniszczenie oryginalnej kasety VHS, natomiast drugi to dużo łatwiejsze i prostsze odtwarzanie w odtwarzaczu DVD. :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pt 21 sty, 2011 

bardzo fajna stronka WORLD NEWS, gdzie znajduje się wiele ciekawych nagrań video dotyczących min. projektu SONGLINES (utwory, wywiady w tym wywiad z 2010r itp)
http://wn.com/alphaville_songlines

WARTO zajrzeć :)

Tytuł:
PostNapisane: Pt 21 sty, 2011 

Wszystko o SONGLINES:
http://www.iol.ie/~carrollm/av/vidson.htm

http://www.iol.ie/~carrollm/av/songbook.htm

Cosmic Meadows The Alphaville Encyclopedia: http://www.iol.ie/~carrollm/av/welcome.htm

Tytuł:
PostNapisane: So 22 sty, 2011 

No i bardzo fajnie.
Ja studiując Songlines zacząłem interesować się reżyserami tych teledysków.
Godfrey Reggio chyba jest najbardziej znany. Kaidanowskiego widziałem w jednym z filmów,była to stara produkcja o mieście skażonym po wybuchu nuklearnym.
Widziałem też niezły film A. Proyasa "Ja Robot".
Reszta nie jest mi znana.

Tytuł: SONGLINES
PostNapisane: N 23 sty, 2011 

Witam wszystkich pierwszy raz. Pamiętam dobrze jak kupiłem kasetę video z Songlines, spragniony zobaczyć mój ulubiony zespół a tu zaskoczenie. Ale muszą wszyscy przyznać oglądający te filmiki że są niesamowite. Przemawiają do wyobrazni zwłaszcza Patrycia's Park czy Middle Of The Riddle .... zresztą płyta TBB jest jedną z moich ulubionych.
Na koniec czy ktoś zwrócił uwagę komu ten Film jest dedykowany i kto to był Bruce Chatwin. Ja sprawdzałem.

Tytuł:
PostNapisane: N 23 sty, 2011 

Proste. Chatwin był podróżnikiem i pisarzem i w czasie swoich podróży trafił m.in. do Australii, gdzie zetknął się z kulturą Aborygenów. To własnie on rozpropagował ich ideę 'songlines', od której wziął nazwę ten zestaw filmików. Po więcej informacji odsyłam na nową stronę do działu dyskografii ;)

Tytuł:
PostNapisane: Pn 24 sty, 2011 

O kolejny dziwak :) Witamy w klubie :)

P.S.
Ale witamy sie w innym pokoju :(

Strefa czasowa: UTC + 1