Teraz jest Pn 21 sie, 2017

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: So 18 lut, 2017 

7 kwiecień 2017 premiera!

http://www.alphaville.info/new-album-strange-attractor/

PostNapisane: Cz 23 lut, 2017 

Marian Gold about "Strange Attractor"

The new album starts in the minor, with the song "Giants" and a statement that summarizes the universe of Alphaville in a single sentence: "I hate to sleep / But I love to dream."

And many of the new songs also experienced extreme changes. This was due to the enormously long production time of 5 years.

"Strange Attractor" is far more than Alphaville's seventh album. It is a hymn to the potentially world-enhancing power of the music - grandiose pop songs, magical hybrids, which carry playful lightness and profound knowledge as self-evident, yes, they embrace themselves
http://www.alphaville.info/strange-attractor/

PostNapisane: Śr 05 kwi, 2017 

Za 2 dni premiera nowej płyty, a tutaj cicho, ciemno, głucho. Czy wszyscy fani już zginęli. Tyle lat czekania, a tu żadnych emocji, dyskusji ??? CO SIĘ DZIEJE ?????

PostNapisane: Śr 12 kwi, 2017 

'House of Ghosts" czy "Eigma" to typowe AV, poza tym całkiem nieźle, choć te bluesowe klimaty to nie AV.

PostNapisane: Pn 17 kwi, 2017 

Alphaville - Strange Attractor, 2017.
Po tylu latach czekania wreszcie coś nowego.

Marian Gold kolejny raz nas zaskakuje. Nowa płyta pokazała nam kolejną metamorfozę niemieckiego zespołu. Album jest bardziej rockowy niż popowy.

Nad elektroniką przewagę mają gitary.

Album jest chyba wolniejszy niż poprzedni krążek, więcej tam balladowych utworów niż szybkich, melodyjnych piosenek w stylu ''Criminal girl''...choć Marian zdążył nas już przyzwyczaić do różnych stylów muzycznych.

Całość jest dopracowana i wypolerowana. Większość piosenek składa się z kilku części, odmiennych od siebie. Rytm przechodzi w inne brzmienie, eksperymentalne, choć jakoś Marianowi udaje się to wszystko połączyć w jedną całość.
Mam tu na myśli różne style muzyczne, które pojawiają się niespodziewanie.

Niewątpliwie niektórych dźwięków nie powstydziliby się ani B. Lloyd, ani R. Echolette, ani tym bardziej Reiner Bloss. Bardziej uderzył mnie jednak głos Mariana, bo na tej płycie nie jest on spójny: od melodyjnych refrenów przechodzi do recytacji, od wysokich tonów po wyciszanie. Odniosłem wrażenie, że lepiej brzmi muzyka niż głos Mariana Golda. Trochę jakby Marian dostosował swój śpiew do podkładu instrumentalnego.

''Strange Attractor'' jest dobrą płytą, choć większość piosenek prezentuje różne style muzyczne, od ballad po eksperymentalne dźwięki.

Od czasu zakończenie współpracy z B. Lloydem w 1997 roku, Marian skłania się raczej ku rockowym brzmieniom. To widać na każdej nowej płycie. Poza tym Marian Gold nagrywa kolejny krążek z innymi muzykami.

Bez wątpienia hitem numer 1, i to na skalę Feathers & Tar, Carry Your Flag, czy For A Million, jest ''A Handful Of Darkness''... Ta jedna piosenka jest brylantem i niewątpliwie to ona powinna promować album, a nie tylko Heartbreak City.
Widać, że Marian starał się dopracować wszystko do najwyższego poziomu.

Tak czy siak płytę warto kupić, choćby dla tej jednej ballady pod tytułem ''A Handful Of Darkness''.

Kiedy Alphaville wydaje nowy album zawsze odczuwam smutek, że ani Bernhard, ani Echolette nie są już w zespole. Traci na tym Alphaville i my, a więc ludzie, którzy kochamy Ich piosenki.

Goldville

PostNapisane: Pn 17 kwi, 2017 

Każdy z nas będzie mieć inne odczucia, ale tak czy siak jest to przecież Marian Gold !
Ten sam Marian, który podarował nam takie albumy jak Forever Young, czy Afternoons In Utopia.

1.) Giants - gitarowy początek piosenki...

2.) Marionettes With Halos - ciężki, przytłaczający rytm...XXI wieku

3.) House Of Ghosts - przepiękna partia końcowa

4.) Around The Universe - gitarowa ballada

5.) Enigma - ballada w stylu Ship Of Fools, czy raczej Flame

6.) Mafia Island - melodia lepsza niż podkład Mariana :-)

7.) A Handful Of Darkness - ten jeden utwór wynagradza wszystkie rozczarowania. Cała płyta jest chyba dodatkiem do tej piosenki. To powinien być utwór promujący album, w różnych wersjach. Ta piosenka przypomina mi dawne Alphaville. Wersja live jest bardziej popowa, ale to najlepszy kawałek ma tej płycie

8.) Sexyland - rockowa, szybka ballada

9.) Rendezvoyeur - szybki rytm z dodatkiem blusa

10.) Nevermore - na początku elektronika jak w OMD, lecz potem rock

11.) Fever ! - disco jak Bee Gees, z melodyjnym refrenem

12.) Heartbreak City - Marian chyba wszystkich zaskoczył tonacją głosu w tym utworze

13.) Beyond The Laughing Sky - końcowa, spokojna, gitarowa ballada w stylu Alphaville !

Oczywiście, to tylko luźne słowa.
Marian Gold powinien iść za ciosem i mniej się skoncentrować na koncertach, a więcej czasu spędzać w studio Lunapark w Berlinie. Powiedział, że powinie rozpocząć prace studyjne nad nowym albumem Alphaville na początku roku 2018...
Oczywiście, Marian Gold zawsze tak mówi po ukazaniu się nowej płyty.

Pora oczekiwać teraz nowego Dreamscapes XIV... Dużo kawałków już się nazbierało: Save Tempelhof, Criminal Girl, Sweet Dreams, Kalte Asche (żeby tylko w wersji angielskiej) itd.

Ale byłoby przepięknie, jakby dawni muzycy Alphaville zagrali jeszcze raz z Marianem Goldem... Wiem, że to marzenie się nie spełni, ale cóż.
Tylko okładka albumu ''Strange Attractor'' trochę mnie niepokoi, bo wygląda jak jakiś (zły) duch.

Goldville

PostNapisane: Wt 18 kwi, 2017 

Jest źle. Nawet bardzo źle. Dalej nie wiem, która piosenka podoba mi się najbardziej.

PostNapisane: Śr 19 kwi, 2017 

Dear Ziuta...
Z alphaville jest jak z żoną.
Najpierw jest ona najpiękniejsza, najzgrabniejsza i naj ! ale po 30-tu latach każdy przyzna, że żona się zmienia, choć to ta sama kobieta.
Tak samo jest z Alphaville.

Kiedy trio nagrywało album, każdy z muzyków wnosił coś od siebie, a z dawnego Alphaville teraz pozostał tylko Marian.

Obecnie zespołem kieruje Marian i to jego koncepcja jest realizowana. Kiedyś ten kierunek muzyczny był zmieniany przez Bernharda i Echolette'a (w mniejszym stopniu). Pamiętajmy, że z nowych muzyków doszło dwóch, którzy używają gitar. Także sam Marian zmierza w kierunku bardziej rockowym, co po części jest wynikiem zaangażowania się w koncertowanie po całym świecie.

Taka jest ewolucja Alphaville.
Kiedy trio się rozeszło w 1996 roku, scena wymusiła przyjęcie, że tak powiem, gitar... Choć wcześniej gitary też towarzyszyły Alphaville (Blacky Schwartz Ruszczyński, Rudi Nielson etc). albo to Marian przyjął taką koncepcję !

Oczywiście, szkoda, że Marian z Bernhardem, delikatnie mówiąc, nie dogadywali się, bo to zaszkodziło ich twórczości.
To praprzyczyna naszych żalów.
Teraz rany, jak powiedział Marian, się zagoiły, ale co z tego ? Zawsze można wybrać coś dobrego z albumów CrazyShow, Catching Rays On Giant i Strange Attractor.
Dla mnie w tym ostatnim taką piosenką jest ''A Handful Of Darkness'', choć nie wiem, czy Marian wybrał na krążek najlepszą jej wersję.

Marian Gold jeszcze nie kapituluje !
Sądzę, że Strange Attractor to nie ostatnia jego płyta.

Na razie czekają nas jeszcze kawałki z nadchodzącego dreamscapes XIII/XIV. To musi się ukazać i się ukaże.
zawsze tam coś nam się spodoba z wersji niepublikowanych, demo, remiksów i nowych kawałków niemieckiego zespołu Alphaville.
Dear Ziuta !
Będzie dobrze jeszcze i z alphaville !

Goldville

PostNapisane: Śr 19 kwi, 2017 

Miało być lekko żartobliwie, ale chyba nie wyszło.
Piosenki tak mi się podobają, że nie wiem, która najbardziej...

Goldville napisał(a):
Sądzę, że Strange Attractor to nie ostatnia jego płyta.

I tu napiszę o takim dziwnym uczuciu, które mam słuchając albumowych ballad. Jest pięknie a jednocześnie mam wrażenie czegoś niepokojącego. Ostatnia płyta?
Mam wrażenie jakby za tymi utworami coś się kryło.

A może po prostu pora odwiedzić psychiatrę.

PostNapisane: Wt 02 maja, 2017 

Powiem tak - dla fanów płyta bardzo dobra, nie ma co grymasić, można być zadowolonym.
Natomiast wydaje mi się że list przebojów nie zwojuje, a nowych fanów nie przybędzie.
Bez wątpienia najlepszy kawałek to nr 7 na płycie.
W specjalnej audycji poświęconej muzyce lat 80-tych w Radio Poznań (Merkury) zaprezentowane zostały 3 kawałki z tej płyty tj.:
Giants, Heartbreak City i A Handful Of Darkness.
W pozostałych mediach chyba cisza, przynajmniej nic nie usłyszałem.

PostNapisane: Cz 04 maja, 2017 

Cztery wersje, które Marian Gold umieścił na winylu, są o wiele lepsze niż te same utwory na albumie.
Szkoda, że nie są dostępne na CD !
Zwłaszcza A Handful Of Darkness (z 2004) i Heartbreak City (z 2012) są znakomite, o wiele lepsze na krążku. Widać, że pierwszy poryw serca jest w muzyce lepszy !!!
Dobrze, że fani zamieścili je na Youtube.

Teraz pozostaje nam jeszcze czekać na Dreamscapes XII-XIV. Może tam znajdą się te wersje.

Z peryspektywy miesiąca podtrzymuję moją opinię o albumie ''Strange Attractor'', że jest bardziej gitarowy niż popowy. Dobry album, któremu kierunek nadał jeden muzyk: Marian Gold. Kiedyś Alphaville było zespołem, gdzie pomysły pochodziły z trzech serc. Dziś tak nie jest i zawsze już Alphaville będzie już solowym projektem Mariana. Dobra płyta.

Goldville

PostNapisane: Pn 19 cze, 2017 

Hearbreack city to nr 1 listy przebojów radia Rzeszów. Zachęcam do głosowania!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1